Rusztowania Elewacyjne

...systemy rusztowań w Polsce

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Błąd
  • XML Parsing Error at 1:470. Error 9: Invalid character
Start Kursy Montażysty
Search
Ceny rusztowań budowlanych?

ile kosztuje rusztowanie...

Co jest głównym wyznacznikiem przy wyborze rusztowania? CENA, ale cena czego? ramy, metra kwadratowego? Co z transportem?

Bardzo wiele osób, przy zakupie rusztowania, kieruje się niczym innym jak ceną m2 rusztowania. To duży i często spotykany błąd. Cena metra kwadratowego jest bardzo łatwa do manipulacji. Na Allegro można znaleźć wiele aukcji rusztowań niekompletnych często niebezpiecznych a na pewno nie spełniających jakikolwiek norm DTR. To co łączy te oferty to właśnie niska cena metra kwadratowego rusztowania. Niska cena wynika z mniejszej ilości elementów jakie zostały wyliczone dla danej konfiguracji. Często brakuje krawężników, poręczy, podestów przejściowych. To czy chcecie mieć takie rusztowanie zależy od was ale trzeba wiedzieć z czego niska cena m2 wynika. (co zwykle jest pomijane w konfiguracji rusztowania pisaliśmy tutaj)Duży wpływ na cenę m2 rusztowania ma również sposób w jaki zostało ono skonfigurowane. Rusztowania wysokie a wąskie w podstawie,kosztują często i o 50% drożej w przeliczeniu na m2, niż te niskie a długie. Dlatego tak wiele ofert jakie znajdziecie w internecie to rusztowanie o wysokości roboczej 6m i powiedzmy 30m długości.

Częstym błędem jest również ocena oferty na rusztowanie, po porównaniu ceny dwóch, trzech elementów - najczęściej: ramy i podestu. Różni producenci mają różne ceny na poszczególne elementy rusztowań. Jedni są tańsi w ramach, inni w podestach przejściowych, dlatego trzeba porównać wszystkie elementy oferty a najbezpieczniej kwotę końcową. Inna sprawa, że często te firmy które handlują rusztowaniami niskiej jakości z Chin maja bardzo zaniżoną cenę na ramy (podestów przejściowych i drewnianych zwykle nie sprowadza się z chin) a resztę elementów mają już w normalnej lub wyższej cenie.

Przy porównywaniu ofert cenowych na rusztowania, warto również zauważyć, że podesty mogą być drewniane, stalowe lub aluminiowe - w zależności od systemu. Rodzaj podestu ma duży wpływ na cenę końcową zestawu rusztowań.  (rusztowanie w podestach stalowych średnio jest o 10% droższe od takiego samego opartego na podestach drewnianych, alusklejka jest najdroższa). Warto zwrócić uwagę na to ile jest ciągów stężeniowych - przepisy są tu trochę nie jasne i różni producenci różnie to liczą.

Koniecznie trzeba się zapytać o rodzaj ocynku. Tak jak w zasadzie wszystkie ramy, czy podesty stalowe, to ocynk ogniowy i tu można się co najwyżej upewnić czy na pewno ( jeśli jakimś cudem jest to ocynk elektryczny, to nie brać takiej oferty pod uwagę) tak warto zapytać się jak cynkowane są stopki. Te tańsze często sprowadzane z Chin są ocynkowane elektrycznie. Problem z ocynkiem elektrycznym jest taki, że nie pozwala na ocynkowanie rury wewnątrz, w wyniku tego wewnętrzna cześć stopki jest zardzewiała już od nowości. Łatwo to sprawdzić wystarczy poświecić do środka. Jeśli handlowiec nie wie, albo będzie coś "lawirował" warto zapytać czy wewnętrzna część stopki jest zardzewiała - to prosty test i łatwa odpowiedź.

Warto również zwrócić uwagę jaki system jest oferowany" plettac, leyher bosta, rux czy rusztowania warszawskie albo aluminiowe rusztowania przejezdne które ze wszystkich tych opcji zwykle są rozwiązaniem najbardziej kosztownym.

Na koniec, trzeba sprawdzić, czy transport jest ujęty w cenie rusztowania czy nie. Warto o to zapytać, zanim zamówi się rusztowanie, bo może się okazać ,że cena rusztowania jest niska ale handlowiec odbije to sobie na transporcie.

Masz pytania, sugestie -  napisz do nas.

Jeśli choć trochę pomogliśmy dodaj nas na FB Rusztowania

ANKIETA | Co sądzisz o dotacjach ?
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 70 gości 

REKLAMY:

Rusztowania Ceny!
Ceny zestawów w e-sklep!
Sprawdź ile kosztuje rusztowanie
Rusztowania plettac !!!

        ---------

Rusztowania Przejezdne!
PROMOCJE w e-sklep!
Transport w Polsce Gratis.
ProTec|STABILO|PROMOCJE!!!